Tuoreimmat uutiset
? Aika: 15:05 (GMT +3:00)

Talouskalenteri

Aika Val. Tapahtuma Todellinen Ennuste Edellinen
Lomap?iv?t - Tiistai 8. lokakuuta 2019
Koko pv? ? Intia - Dasara
Tulevat keskeiset taloustapahtumat
10min ? CAD Aloitetut asunnot ? 217,0K 226,6K
25min ? CAD My?nnetyt rakennusluvat (MoM) ? 2,3% 3,0%
25min ? USD Tuottajahintaindeksi (MoM) ? 0,1% 0,1%
25min ? USD Rajattu tuottajahintaindeksi (MoM) ? 0,2% 0,3%
?skett?in julkaistut keskeiset taloustapahtumat
12:30 ? GBP MPC:n j?sen Tenreyro puhuu ? ? ? ?
11:30 ? GBP Ty?voiman tuottavuus -0,5% ? -0,6%
11:20 ? GBP Englannin pankin rahapoliittisen komitean j?sen Haidane puhuu ? ? ? ?

T?rkeimm?t kryptovaluutat

Title Tyhjenn?
? Nimi Symboli Hinta (USD) Markkina-arvo (24H) vol. Muutos (24 h)
Bitcoin BTC 8.181,8 $147,50B $17,73B +2,34%
Ethereum ETH 180,54 $19,55B $8,06B +3,13%
Ripple XRP 0,27497 $11,86B $1,74B -0,09%
Bitcoin Cash BCH 232,94 $4,21B $1,54B +2,28%
Tether USDT 1,0042 $4,12B $21,57B -0,32%

Tekninen Analyysi

Norja 25
800,50
08.10.2019 14:51
J?senten n?kemykset
H?rk?
100%
Karhu
0%
Yhteenveto: VAHVA MYY
Liukuva Keskiarvo:Osta (0)Myy (12)
Indikaattorit:Osta (2)Myy (7)
S3S2S1Pivot KohtaR1R2R3
796,34798,37799,54801,57802,74804,77805,94

Osakehaku

Seuraa osakkeita
? ?
? ?
? ?
Haku

Kryptovaluuttaparit

Katso kryptovaluuttojen tosiaikaiset kurssit
? ?
? ?
? ?
Haku
08.10.2019 12:05 GMT

Reaaliaikaiset rahoitusmarkkinat

Suomen Indeksit

Nimi Viimeinen Muut. Muutos % Markkinakatsaus Nous. Lask.
OMX Helsinki 25 3.902,52 -20,40 -0,52%
Up
24.00%
Down
72.00%
Unchanged
4.00%
6 18
OMX Helsinki 9.180,64 -44,74 -0,48%
Up
33.09%
Down
53.68%
Unchanged
13.24%
45 73
OMX Helsinki Mid . 322,23 -1,78 -0,55%
Up
43.48%
Down
47.83%
Unchanged
8.70%
20 22
OMX Helsinki Smal. 388,69 +0,55 +0,14%
Up
32.69%
Down
42.31%
Unchanged
25.00%
17 22
OMX Helsinki Benc. 49,20 -0,22 -0,44%
Up
26.92%
Down
69.23%
Unchanged
3.85%
14 36
OMX Helsinki Cap . 6.377,73 -31,33 -0,49%
Up
33.09%
Down
53.68%
Unchanged
13.24%
45 73

Maailman Indeksit

Nimi Viimeinen Muut. Muutos % Markkinakatsaus Nous. Lask.
Dow 30 26.478,02 -95,70 -0,36%
Up
26.67%
Down
73.33%
8 22
S&P 500 2.938,78 -13,23 -0,45%
Up
23.26%
Down
76.14%
Unchanged
0.60%
117 383
DAX 11.977,99 -119,44 -0,99%
Up
10.00%
Down
90.00%
3 27
S&P/TSX 16.421,82 -27,53 -0,17%
Up
45.06%
Down
53.22%
Unchanged
1.72%
105 124
Nikkei 225 21.587,78 +212,53 +0,99%
Up
80.36%
Down
16.07%
Unchanged
3.57%
180 36

Indeksien Futuurit

NimiKuukausiViimeinenMuutos %
Ruotsi 30Loka 20191.601,00-1,08%
Norja 25Loka 2019800,30-1,29%
OMXC25 FLoka 20191.117,50-0,40%
DAXJoulu 201911.963,3-0,86%
S&P 500Joulu 20192.920,12-0,59%
FTSE 100Joulu 20197.149,5-0,22%

Hy?dykkeet

NimiKuukausiViimeinenMuutos %
KultaJoulu 20191.509,75+0,36%
WTI-raaka?ljyMarras 201952,05-1,33%
HopeaJoulu 201917,593+0,30%
LuonnonkaasuMarras 20192,308+0,22%
US SoijapapuMarras 2019912,38-0,29%
US Vehn?Joulu 2019486,88-0,23%

Johtavat suomalaiset osakkeet

NimiViimeinenMuut.Muutos %
Nokia Oyj4,503+0,026+0,58%
Neste Oil Oyj29,05-0,33-1,12%
Stora Enso Oyj R10,855+0,065+0,60%
Kesko57,84-0,16-0,28%
UPM-Kymmene26,66-0,20-0,74%
Sampo Oyj A34,95-0,05-0,14%

Johtavat Osakkeet

NimiViimeinenMuut.Muutos %
Exxon Mobil68,02-0,95-1,38%
Alibaba ADR168,32-2,02-1,19%
Deutsche Bank6,292-0,189-2,92%
Facebook179,68-0,77-0,43%
Alphabet A1.208,25-2,71-0,22%
Apple227,06+0,05+0,02%

ETF-Rahastot

NimiViimeinenMuut.Muutos %
SPDR S&P 500293,08-1,27-0,43%
Invesco QQQ Trust Se.188,24-0,57-0,30%
iShares S&P Europe 3.46,18000,00000,00%
SPDR Gold Shares140,72-1,18-0,83%
SPDR S&P Metals & Mi.25,2300-0,1400-0,55%
iShares MSCI Emergin.40,6300-0,3400-0,83%

Korot&Joukkovelkakirjat

NimiKuukausiViimeinenMuut.
Euro BTPJoulu 2019145,50+0,18
US 10 YR T-NoteJoulu 2019131,79+0,31
US 30Y T-BondJoulu 2019164,92+0,65
UK GiltJoulu 2019135,15+0,39
Euro BundJoulu 2019174,53+0,25
Euro SCHATZJoulu 2019112,353+0,021

?

?

?

?

?

?

Google+:n avulla
tai
Rekister?idy s?hk?postitse